За результатами засідання обласної робочої групи з питань розвитку системи раннього втручання Закарпатським обласним центром соціальних служб у співпраці з КРУ "Обласний центр комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю" 29 лютого було проведено семінар на тему: “Ефективні шляхи допомоги сім’ям, які виховують дітей з порушенням розвитку під час війни”.

Відкрила захід директорка Закарпатського обласного центру соціальних служб Наталія Лакатош, яка наголосила на підтримці родин, які виховують дітей з інвалідністю чи ризиком виникнення порушень у розвитку. Кваліфіковані спеціалісти у партнерстві з батьками можуть суттєво допомогти у подоланні труднощів, які виникають у повсякденному житті,  та сприяти психоемоційного та фізичного розвитку дітей, які мають інвалідність або ризик виникнення порушення розвитку.
Для висвітлення основної тематики заходу запрошеним лектором виступила Ірина Рошкович - заступниця директора, завідувачка відділення раннього втручання комунальної реабілітаційної установи “Обласний центр комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю”, яка представила актуальну ситуацію з впровадженням послуги раннього втручання в Україні та на рівні області, використання скринінгових інструментів виявлення порушень розвитку "Червоні прапорці" та додатку "Мій малюк". У роботі семінару також прийняла участь психологиня відділення раннього втручання Світлана Русич, яка приділила увагу важливості самотурботи для фахівців.
Даний захід відбувся на базі громадської організації “НЕЄМІЯ”, до роботи якого були запрошені представники сфери соціального захисту населення, охорони здоров’я (дитячі психоневрологи, психіатри) та освіти (психологи ДНЗ та працівники ІРЦ) м. Ужгород та Ужгородського району.
В період війни актуальність даного питання набуває особливого значення, адже йдеться не тільки про надання допомоги дітям, а й психоемоційної підтримки батькам.

{galelry}sem2{/gallery}