Комплексна реабілітація

Послуга  надається командою фахівців, в яку входять фізичний реабілітолог, вихователь, логопед, психолог, невролог, соціальний працівник.

Цілі та методи роботи з дитиною базуються на результатах обстеження рівня розвитку дитини  та обговорюються і узгоджуються з батьками дитини. 

Зміст послуги з комплексної реабілітації

  • соціальний супровід родини, яка виховує дитину з інвалідністю;
  • фізична реабілітація із застосуванням масажу, лікувальної фізкультури, кінезіотерапії, динамічної пропріоцептивної корекції,  механотерапії.
  • Психолого-педагогічна реабілітація: педагогічна діагностика та консультування; психологічна діагностика, консультування та корекція,логопедична корекція; індивідуальні та групові  корекційні заняття.
  • Соціальна реабілітація:  навчання основним соціальним навичкам;    соціальна адаптація;  консультування дітей з інвалідністю та їх батьків у вирішенні психологічних, педагогічних, комунікативних, освітніх та соціальних проблем.
  • Психологічний супровід дитини та сім′ї .
  • Навчання альтернативним методам комунікації.

Медична та фізична реабілітація

Комплекс реабілітаційних заходів складається з:

  • Апаратної фізіотерапії (електрофорез, ампліпульстерапія, електростимуляція м′язів, магнітотерапія, озокерітно-парафінові аплікації).
  • Водолікування: гідромасажна ножна ванна.
  • Різних видів массажу з елементами мануальної терапії.
  • Корекційно-відновлювальних занять з лікувальної фізкультури в тому числі з використанням костюму Гравістат, та віртуальної реабілітаційної системи НІРВАНА.
  • Тракційної терапії: заняття на профілакторі Євмінова.
  • Механотерапії (заняття на тренажерах, Мотомед віва, Локомат, біговій доріжці, велотренажері, універсальному тренажері, тощо);
  • застосування методів нетрадиційної медицини: електропунктури, голкорефлексотерапії, гомеопатії, тощо.

Протягом всього курсу реабілітації здійснюється медичний супровід та контроль за станом  функціональних можливостей дитини, з використанням діагностичного обладнання (енцефалограф, міограф) та міжнародних стандартизованих методик оцінки рухових функцій.

Послуга раннього втручання

– міждисциплінарна, сімейно-центрована комплексна послуга, що спрямована на раннє виявлення та профілактику порушень у дітей, покращення їхнього розвитку, підтримку сімей та поліпшення якості їхнього життя, сприяння соціальній та освітній інклюзії дітей та їхніх сімей

Послуга надається сім’ї, що має дитину віком від народження до чотирьох років, яка має порушення розвитку або в якої існує ризик виникнення таких порушень

Цілі послуги раннього втручання:

- супровід сімей, які виховують малюків із порушенням розвитку; підтримка родини в подоланні кризи;

-  сприяння розвитку дитини в природному середовищі та повсякденних активностях;

-  допомога родині у розвитку у дитини життєво необхідних умінь та навичок;

- сприяння покращення взаємодії малюка із членами родини та соціуму;

-  рання  інклюзія та сприянні  адаптації дитини до дитячого садочка

Також при потребі проводяться індивідуальні консультації батьків, групи психологічного супроводу для батьків.

На етапі виходу з послуги раннього втручання проводяться групові заняття з підготовки дітей до дитячих садочків.

Для отримання реабілітаційних послуг в Центрі батькам, або законним представникам дитини необхідно звернутися за місцем проживання до структурного підрозділу з питань соціального захисту за місцем проживання з такими документами:
- заява про надання реабілітаційних послуг (завантажити зразок заяви);
- довідка лікувально-консультативної комісії лікувально-профілактичного закладу про встановлення інвалідності;
- індивідуальна програма реабілітації;
- паспорт або інший документ, що посвідчує особу;
- документ, що підтверджує реєстрацію у Державному реєстрі фізичних осіб — платників податків;
- виписка з медичної карти амбулаторного (стаціонарного хворого), за формою, затвердженою МОЗ.
Фахівці структурного підрозділу з питань соціального захисту зобов’язані протягом трьох робочих днів інформувати Вас  про прийняте рішення щодо направлення на реабілітацію.

Більшість дітей з інвалідністю Закарпатської області проживають у сільській місцевості та  виховуються в  сім’ях.   

Міжнародна і вітчизняна практика свідчить, що реабілітація  дітей з інвалідністю є найбільш ефективною, якщо вона починається якомога раніше, та  без відриву від сім’ї. Тому ми намагаємось зробити реабілітаційні послуги максимально наближеними до місця проживання дитини.

З цією метою, починаючи з 2006 року  розпочалася робота, спрямована на відкриття відділень Центру в різних районах Закарпатської області.

На даний час працює  сім  відділень комплексної реабілітації дітей з інвалідністю, а саме:  Великоберезнянське, Дубівське, Іршавське, Міжгірське, Рахівське,  Свалявське,  Тячівське.

Для того щоб діти, мешканці Закарпатської області  могли пройти курс інтенсивної медичної та фізичної  реабілітації у 2016 році в Ужгороді  було відкрито відділення медичної та фізичної реабілітації.
У 2019 році в Центрі запрацювало    відділення раннього втручання , ( з 2007 по  2018 рік це відділення було структурним підрозділом  громадської організації  ОЦКР „Дорога життя”. Відділення знаходиться у м. Ужгород та надає послуги дітям та сім’ям, що їх виховують та проживають   на території  Закарпаття.  З 2020 року послугу раннього втручання надають також Свалявське та Міжгірське відділення Центру.

    Здійснення комплексу реабілітаційних заходів, спрямованих на створення умов для всебічного розвитку осіб з інвалідністю, які досягли повноліття, та дітей з інвалідністю, а також дітей віком до двох років (включно), які належать до групи ризику щодо отримання інвалідності (далі – Особа), засвоєння ними знань, умінь, навичок, досягнення і збереження їхньої максимальної незалежності, фізичних, розумових, соціальних, професійних здібностей з метою максимальної реалізації особистого потенціалу