Емоційне вигорання має свої етапи, що проявляються в будь-якому порядку. Емоційне виснаження. Людина стає байдужою до всього, апатичною, або навпаки - занадто чутливою до всього, часто роздратованою, тривожною.

Часто може змінюватися настрій, погіршується сон.

Редукція особистісних досягнень. Їй здається, що вона не робить нічого корисного, що вона абсолютно нікому не потрібна.

Деперсоналізація. Людина стає дуже цинічною у спілкуванні з іншими. Або навпаки — занадто залежною від інших.

Психотерапевтка Тася Осадча пояснює, що у жінок частіше першою страждає емоційна сфера, першими проявляються фізичні симптоми, а у чоловіків все може початися з редукції особистісних досягнень. Симптоми емоційного вигорання дуже схожі на симптоми гострого та хронічного стресу. Але у батьків це насамперед буде проявлятись у відносинах з дитиною. Далі розповімо про те, як боротися з цими проявами.

Як батькам подолати емоційне вигорання? 

Спробуйте організувати режим дня та сну. 
Впровадьте фізичну активність, прогулянки, зарядку - 15-20 хвилин на день.
Звертайте увагу не на те, що ви НЕ зробили, а на те, що зробили.
Будьте собі піарменеджером. Озвучуйте близьким, що саме ви зробили, хваліть себе та розподіляйте обов'язки всередині родини.
Не пропустіть депресію. Навіть у мирні часи нас привчили нехтувати тим, як ми себе почуваємо. Що раніше ви помітите симптоми депресії, то легшим та ефективнішим буде лікування. Наприклад, можна самостійно пройти тест Бека онлайн.
Шукайте альтернативні шляхи комунікації з дитиною. Створюйте власні сигнали та коди. Записки, погладжування або інші сигнали допоможуть сказати, що ви чуєте та піклуєтесь одне про одного, хоч і не маєте змоги провести час разом саме в цю хвилину.